ŞİRKETLERDE OKÇULUK

Şirketler motivasyonu artırmak, çalışanlarını ödüllendirmek için yaratıcı ve etkili yöntemler peşinde.

Çalışanların motivasyonlarını artırmak, iş streslerini azaltmak, aralarındaki iletişimi güçlendirmek ve aidiyet hissi oluşturmak amacıyla çalışanlarına yönelik düzenlediği kültür, sanat ve spor aktiviteleri Türkiye’de de her geçen gün çeşitlilik kazanıyor. Bu sayede çalışanlar, aktiviteler ile iş dışında birlikte vakit geçirme, farklı departmanlarda görev yapan personel ile kaynaşma, hobi edinme ve hobilerini gerçekleştirme fırsatı bulurken, şirketler de çalışanlarla ilişkilerini güçlendirmeleri açısından önemli olduğunu düşünerek bu tür aktivitelere her geçen gün yenilerini ekliyor. Son yıllarda oldukça revaçta olan okçuluk sporu ise bu aktiviteler içinde yer almaya başladı. Vedat Erbay Okçuluk Akademisi ise alanında uzman kadrosu ve ekipman desteğiyle şirketlere bu olanağı sağlıyor.

Okçuluk branşında Motivasyon Organizasyonu nasıl yapılır?

Çalışanlar ile yapılan bu organizasyonlarda eğitmenlerimiz çalışanlara okçuluk ve ekipmanlarla ilgili genel bir bilgi verildikten sonra çalışanlar takımlara ayrılır ve aralarından belirledikleri kişiler takım antrenörleri olur ve kendi takımlarını oluşturduktan sonra sorumluluk tamamen kendilerinde olacak şekilde turnuvaya  başlarlar. Keyifli ve heyecanlı olan bu etkinlik ile birlikte çalışanlar hem eğlenmiş hem motive olmuş hem de okçuluk sporu ile tanışmış olurlar.

 

Peki  motivasyon etkinliği olarak okçuluğun çalışanlar üzerinde etkisi nelerdir?

  • Motivasyonu güçlendirir.
  • Takım ruhu geliştirir. İnsanların egolarını ikinci plana atıp takımın başarısı için mücadele etmesiyle elde edilir. Takım üyelerinin, aynı zamanda hem birey olmaları hem de takımlarıyla tek vücut olmaları gerekir.
  • Kişilerin kısa sürede aldıkları sorumlulukla , aktif düşünmelerini ve zamanı etkin kullanmalarını sağlar.
  • Kişinin takımda liderlik özelliğini arttırır, hızlı düşünmeyi ve bu sürede etkili plan yapmayı  sağlar.