HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Uzun yıllar Türk milli takımında, başta olimpiyatlar olmak üzere Ülkemi tüm kategorilerde temsil etmiş sporcu ve milli takım antrenörü olarak, 33 yıllık okçuluk edindiğim tecrübe ve bilgi birikimimi kendi Akademimiz adı altında toplamış bulunmaktayız.

Su anki çalışma hayatımda siz spor severlerin desteğini alarak önemli sporcular  yetiştirmek ve okçuluk sporuna başarılı sporcular kazandırmaktır.

 

VİZYONUMUZ

Hedef olimpiyat madalyası
Öncelikle özel okullarda yeni yeteneklerin keşfine başladıklarını belirtti Erbay, "Antalya daki gençlerimize başta spor ahlakını, kardeşliğini ve disiplinini öğreterek 2016 ve 2020 olimpiyatlarına katılma hakkını kazanıp, Antalya olarak Türkiye'nin okçulukta ilk olimpiyat madalyasını öğrencilerimizle kazanmak istiyoruz. Bundan sonraki çalışma hayatımda tek amacım Antalya ya olan sevgimi ve bilgi birikimimi bu spora gönül veren aileler ve çocuklarımızın desteğini de alarak olimpiyatlara şampiyon gençler yetiştirmektir"

Antalya projesi Türkiye ye örnek
"Türkiye de bir ilk olan bu projemiz Antalya'nın Türkiye ye örnek olacağını inanıyoruz . Turizm cenneti olan Antalya'mızın adını nezih bir sporla dünyada daha çok duyulmasına katkıda bulunmak birlikte Çalışmamızın spor turizmine de önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Vedat Erbay Archery Academy (Vedat Erbay okçuluk akademi) olarak projemizi bir Antalya projesi olarak daha da kuvvetlendirmek istiyoruz. Çok kısa zamanda bin öğrenciye ulaştık. Taramalarımız devam ediyor. Sloganımız El ele olimpiyatlara.
Olimpiyatlarda Antalya adı
Vedat Erbay profesyonel ekip içinde Milli Sporcu Buğra Erbay ve Engin Coşkunoğlunun da yer aldığını belirtti. Bu arada yapılan taramalar sırasında özel yarışmaların düzenleneceğini ve özel yarışmalar sonrasında Türkiye yarışmalarında öğrencilerin tecrübe kazanacaklar. Bu zaman içinde yetenekli minik, yıldız ve genç sporcularımızı Olimpiyat madalyası almaya hazırlayacağız"
Taramalar sonun da özel yetenek olarak Antalya'dan seçtiğimiz 20 bayan 20 erkek sporcu ile olimpiyat çalışmalarını özel programlarla devam edeceğiz. Bu seçtiğimiz ekibin içindeki sporcuların milli takımın büyük bir bölümünü oluşturacağına inanıyoruz.
Türkiye şimdiye kadar olimpiyatlarda okçuluk branşında hiç madalya kazanamadı.
Bizler Antalya olarak Antalyalı gençlerimizle ilk olimpiyat madalyasını Türkiye adına Antalya lı sporcularımızın imzası altında ülkemize kazanarak Türkiye ye örnek olmak istiyoruz.
İki ay önce bu projemizi başlattık ve aralıksız devam ediyoruz
Siz saygın Antalyalı iş adamlarından beklentimiz Antalya daki gençlerimize bu projede destek olmanızdır.
Bu projede proje adı ve formalarımızda sponsorun adını kullanabiliriz ve bu projeyi sponsorun adı altında yürütebiliriz.
Bizim ismimiz önemli değil yeter ki gençlerimize destek olunsun projemizin adını sponsor olacak şirket veya kuruma seve seve veririz.
Bizlerin tek amacı Antalyalı gençlerimiz kötü alışkanlılardan uzaklaştırarak spor ahlakını ve spor disiplinini öğretip, gençlerimizi dünyanın önemli sporcuları haline getirerek ilk olimpiyat madalyasını kazanmak. Gençlerimizin ileride Antalya mızın ve Türkiye mizin saygın bireyleri olmalarına destek verebilmektir.

MİSYONUMUZ

Uzun yıllar Türk milli takımında başta olimpiyatlar olmak üzere tüm kategorilerde 25 yıl ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmiş olan Vedat Erbay adını verdiği "Vedat Erbay Okçuluk Akademisi'nde' okçulukla tüm alt yapı malzemesini kendi imkanlarıyla sağlayarak 2016 ve 2020 yılında yapılacak Olimpiyatlara Antalya'dan şampiyon yetiştirecek.

Erbay, "Olimpiyatlara katılacak sporcu değil olimpiyat madalyası kazanacak Antalyalı sporcular yetiştireceğiz"
Okçuluk hayatın da edinmiş olduğu başarı, tecrübe ve bilgi birikimini artık kendi okulu adını verdiği tesislerde yeni yetenekleri Türk Milli Takımına kazandıracak olan Vedat Erbay hedefi 5 bin minik ve genç yeteneğe ulaşmak. Bunun için 4 kişilik profesyonel bir ekip oluştaran Erbay, "Şimdiye kadar elde ettiğim başarı ve kariyerimin tamamına yakın bölümünü Antalya sayesinde kazandım. 1985 yılında benimle birlikte okçuluk branşına kucak açan Antalyaya şimdi milli sporcular kazandırmak için kolları sıvadık"